Розкидач органічних добрив РУН 15

Тип пристроюнавісний
Розкидає на ширину, мпо 15 з кожного боку
Розподіл матеріалу (робочий орган, кількість)ротор 2 шт
Конструктивна маса агрегату3000 кг
Сумісністьтрактора від 150 к.с. (Т-150, Т-150К)

Розкидувач характеризується надійним і функціональним рішенням. Забезпечує ефективне внесення на поверхню оброблюваних ділянок органічного добрива. Відрізняється ефективністю, високою функціональністю і практичністю застосування. Механізм максимально простий в експлуатації і технічному обслуговуванні. Значно знижує складність і трудомісткість виконуваних виробничих процесів. Зменшує витрати зусиль і часу на здійснення робіт. Конструктивно сумісний з тяговими машинами Т-150, Т-150К.

Розкидувач РУН 15 (органічне добриво) – ефективне сільськогосподарське знаряддя. Залучається до робіт по оптимізації аграрних властивостей ґрунту. Забезпечує внесення в грунт органічного добрива. Рівномірно розподіляє гній і компост по оброблюваної поверхні. Конструктивні параметри забезпечують високу продуктивність внесення (на ширину до 15 метрів).

Принцип обробки – розкидання. Агрегат формує валки з розміщеними на поле купами добрива. Просуває його до метальника, який виконує розкидання робочого матеріалу по оброблюваної поверхні. Розкидання відбувається в обидві сторони від ходу пересування трактора. Машина застосовується для обробки великих сільськогосподарських площ. Забезпечує поверхневе внесення сировини на грунт. Розкидувач розрахований на експлуатацію високої інтенсивності.

Розкидач органічних добрив відрізняється якісним конструктивно-технічним рішенням. Складається з двох навісних елементів. Валкоукладчик і механізм розкидання робочого матеріалу. Валкоукладчик з’єднується до трактора механізмом передньої навіски. Складається з двох боковин і похилій стінки з регульованим вікном. Опорні катки регулюють висоту розташування агрегату. Дозирующее вікно регулює інтенсивність подачі. Вертикальні заслінки змінюють висоту вікна (діапазон 0,2 м до 1 м). Горизонтальні – його ширину (0,12 м – 0,35 м). Таким чином змінюється розмір прохідного перерізу і регулюється норма подачі робочого матеріалу. Механізм розкидання навішується на трактор ззаду. Працює від ВВП трактора. Складається з двох роторів, які приєднані до рами. Чотирьохлопатевий ротори виконують безпосереднє розкидання добрив. Опорні катки регулюють висоту розміщення агрегату. Частота обертання роторів перемикається механічним способом.

ПРИСТРІЙ РУН-15

Основні складальні одиниці РУН-15:

  • валкоутворювач;
  • механізм передньої навіски;
  • механізм розкидання.

Наведемо повну схему машини для розкидання органічних добрив РУН-15

1 — тяга; 2 — рычаг подъема; 3 — механизм навески; 4 — кронштейн; 5 — маслопроводы; 6 — карданная передача; 7 — механизм привода; 8 — штанга; 9 — гидроцилиндр; 10 и 14 — опорные катки; 11 — боковина валкообразователя; 12 — тяга; 13 — поперечная балка; 15 — метатели; 16 — корпус разбрасывающего механизма.

Валкоукладчик складається з двох боковин 11, опорних ковзанок 10 і проштовхується з гідроциліндром і гідроперемикач потоку масла. Ззаду, де боковини сходяться, розташована похила стінка з регульованим вікном. Валкоукладчик приєднують попереду трактора за допомогою тяг 12, штанги 8 і механізму навішування 3, що складається з важеля 2 підйому, тяги 1 і гідроциліндра 9.

РЕГУЛЮВАННЯ

Норму внесення можна регулюють зміною прохідного перетину дозуючого вікна. Вертикальні заслінки змінюють висоту вікна від 0,2 до 1 м, а горизонтальні – його ширину від 0,12 до 0,35 м.
Частоту обертання роторів змінюють перестановкою зірочок на валу (з числом зубів 12 і 18), а висоту підйому -опорнимі катками 14.